Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Bergamot

Další názvy:
Citrus bergamia
Bergamot je stálezelený citrusový strom patřící do čeledi Routovité. Roste v Asii, Brazílii nebo Turecku, ale hlavní produkce plodů je nyní v Itálii v oblasti Kalábrie. Bergamot má dlouhé zelené listy a bílá květenství. Plody Bergamotu jsou kříženec pomeranče a citronu. Chutí jsou podobny limetkám, tvarem spíše do hrušky. O Bergamotu se většinou hovoří jako o velkém zdroji silicí. Silice jsou získávány z kůry stromů studeným lisem. Díky silnému aroma je Bergamot součástí parfémů, toaletních vod, deodorantů a relaxačních koupelí. V potravinářství je pro Bergamot typický černý čaj Earl Grey, jehož je součástí. Bergamot má významné léčebné účinky. Jeho vonné silice bývají používány při aromaterapií, zejména inhalace pozitivně působí na horní cesty dýchací a také zmírňují deprese a premenstruační syndrom. Dále Bergamot zlepšuje krevní tlak, snižuje cholesterol, vyrovnává hladinu cukru v krvi a v lékařství je známým lékem na průjmová onemocnění. Má antimykotické a dezinfekční účinky. K zevnímu použití je Bergamot účinný pro léčbu kožních onemocnění a akné.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.