Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Berberine

Berberin (také známý jako berberin hydrochlorid) je přírodní isochinolinový alkaloid, který se nachází v široké škále bylin , včetně zlatobýludřišťálu, zlatonky nebo kurkumy. U těchto rostlin lze berberinový alkaloid nalézt ve stonku, kůře, kořenech a oddencích (kořenové podzemní stonky) rostlin.

Berberin, sloučenina vyskytující se v určitých rostlinách, je známá svou sytě žlutou barvou a často se v historii používala jako přírodní barvivo na dřevo, kůži a vlnu. Berberin se také používá v tradiční čínské medicíně a byl studován pro jeho pozitivní přínos pro zdraví srdce, snížení hladiny cukru v krvi a antibakteriální vlastnosti. Berberine je extrahován z Berberis vulgaris - evropského dřišťálu. Berberin je bioaktivní sloučenina, která patří mezi izochinolinové alkaloidy.

Berberina má
antioxidační, antibakteriální a protizánětlivé účinky, podporuje trávení, snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi, podporuje hubnutí, reguluje metabolismus aktivací enzymu AMPK, zlepšuje zdraví srdce. 

Mezi vedlejší účinky mohou patřit žaludeční křeče, bolest žaludku, nevolnost, průjem, zácpa, plynatost

 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.