Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Belamkanda čínská

Další názvy:
Belamcanda chinensis, angínovník čínský

Belamkanda čínská známá především jako Angínovník čínský. Již podle názvu je zřejmé, že pochází z Dálného východu a do Evropy se dostala až v 17. století. Patří do čeledi kosatcovitých. Dosahuje výšky až 150 cm a kvete oranžovým květem s tmavými skvrnami. Je součástí tradiční čínské medicíny, kdy se používá jak oddenek, tak i listy. Angínovník je vhodný při léčbě horních cest dýchacích, laryngitidě, zánětu dutiny ústní, či nachlazení. Je účinný při léčbě zánětu močových cest, jelikož má diuretické vlastnosti, a při zácpě. K vnějšímu použití se hodí při léčbě revmatismu nebo kožních chorob.

Belamkanda obsahuje flavonoidy, třísloviny, silice, saponiny a alkaloidy. Mladé listy můžeme rozkousat (nepolykat) po dobu 30 sekund, jinak lze použít odvar či nálev. Angínovník není doporučováno překračovat dávkování, jelikož je ve větším množství toxická. Vysazuje se také jako okrasná rostlina. V kosmetice je součástí anti age krémů, protože zaručuje elasticitu pleti a eliminuje viditelnost vrásek. Mimo jiné srovnává pigmentaci pleti a je využívána do produktů proti celulitidě.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.