Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Bedrník anýz

Další názvy:
Pimpinella anisum, anýz
Bedrník anýz je jednoletá bylina z čeledi miříkovitých, podobně jako třeba kopr. Dorůstá do výšky cca 50 cm a pochází z Asie a Středomoří. Nicméně v současné době se běžně nachází i u nás. Bedrník obsahuje silice, které mají antiseptické a analgetické účinky a je přidáván do inhalačních směsí. Odvar z Bedrníku je vhodný na odkašlávání, je součástí směsí dětských čajů proti nadýmání a u maminek podporuje tvorbu mléka. Má antiseptické a diuretické vlastnosti a pomáhá proti žaludečním kolikám. Silice se přidává do mastí a pomáhá proti různým kožním onemocněním. V minulosti se Bedrník masíroval do vlasů jako obrana proti vším.

Anýz je typický pro tradiční francouzský likér Pastis. V kosmetice se přidává do ústních vod a zubních past, protože odstraňuje zápach z úst a působí protizánětlivě.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.