Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Bavlník bylinný

Další názvy:
Gossypium herbaceum
Bavlník bylinný je keř z čeledi slézovitých. Pochází z Indie, kde se i dodnes pěstuje. Roste ale také v Austrálii a Mexiku. Může dorůst do výšky až čtyř metrů. V našich podmínkách se Bavlník pěstuje spíše jako okrasná rostlina. Květenství Bavlníku je žluté nebo růžové, a ve chvíli kdy se plody (tobolky) otevřou, můžeme nalézt semena čočkovitého tvaru, které jsou pokryty hustými bílými nebo hnědými vlákny. Z těchto vláken se později tká příze pro výrobu látek. Kromě toho se využívá ve farmaceutickém, potravinářském a kosmetickém průmyslu.

Z Bavlníku bylinného se studeným lisem vyrábí také olej. Olej obsahuje 40% kyseliny linolové a podporuje tvorbu kolagenu v pokožce. Přidává se do mýdel, bývá součástí pleťového séra nebo anti age krémů. Pleť vyhlazuje, vyživuje, regeneruje a dodává ji elasticitu. Je vhodný i pro jedince s citlivou nebo problematickou pletí. Lze jej použít pro zklidnění pokožky po spálení na slunci.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.