Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Bambus obecný

Další názvy:
Bambusa arundinacea
Bambus obecný patří souhrnně mezi trávy z čeledi lipnicovitých, které se vyznačují dřevitým stonkem. Vyskytují se především v jihovýchodní Asii, ale také v jižní Africe a jižní Americe. Z tuhého stonku vystupují štíhlé až 20 cm dlouhé listy a květenství se u bambusu vytváří až v pozdní fázi jeho života. Bambus obecný je charakteristický svým rychlým růstem a je označován za nejrychleji rostoucí rostlinu na světě. Bambusové dřevo se hojně využívá ve výrobě nábytku, papíru, ve stavebním a oděvním průmyslu. Mladé výhonky bambusu se používají v thajské kuchyni.

Jeho nutriční vlastnosti jsou výborné. Nejen že obsahuje vitamíny skupiny B, ale také důležité minerály jako je selen, měď, vápník, zinek a sodík. Není náhodou že se bambusové výhonky používají k výrobě bylinných léků k léčbě laryngitidy. Pomáhají například i k snižování hladiny cukru a cholesterolu v krvi, k léčbě kožních onemocnění, mohou působit laxativum a navíc je vhodný na drobná poranění. Má silné antioxidační účinky.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.