Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Bambucké máslo

Další názvy:
Butyrospermum parkii, Shea Butter, máslovník africký
Bambucké máslo můžeme zaslechnout i pod názvem Karité (život). Je to bílá až nažloutlá hmota, kterou produkuje strom českým názvem Máslovník africký. Patří do čeledi zapatovitých a máslo se extrahuje z ořechů tohoto stromu. Máslovník africký roste hlavně v oblasti rovníkové Afriky a přezdívá se mu “strom života”. Pro bambucké máslo je typické i jeho zpracování, kdy africké ženy ořechy máslovníku zpracují ručně od sběru ořechů až po jejich mletí. V chudé oblasti rovníkové Afriky je to pro tamní obyvatelstvo nezanedbatelný zdroj příjmů. Mezi hlavní přednosti bambuckého másla je to, že je vhodné pro všechny typy pleti, i pro jedince s citlivou pokožkou nebo s pokožkou se sklony k alergiím. Bambucké máslo je především unikátní svým složením, které zaručuje hydrataci, regeneraci pokožky a díky svým protizánětlivým účinkům jím můžeme ošetřit drobná poranění. Také je vhodné na ošetření problematické pleti se sklony k akné nebo k promazání pokožky po holení nebo depilaci.

Hlavními látkami v bambuckém másle je kyselina stearová a olejová a díky právě těmto kyselinám je tak multifunkční. Karité dále obsahuje vysoký obsah vitamínů A a E a mastné kyseliny. Vitamínu E naše pokožka může děkovat pro jeho antioxidační působení a má schopnost pokožku chránit před UV zářením. Vitamínu A zase připadají vlastnosti, které udržují pokožku pružnou a tím se eliminuje výskyt vrásek.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.