Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Balmín košťatý

Další názvy:
Balmín, leptospermum, leptospermum scoparium
Jiný názvem pro Balmín je Manuka. Pochází z Nového Zélandu, vyskytuje se však i v Austrálii a patří do čeledi myrtovitých. Manuka je stále zelený keř, který dosahuje výšky až 5 metrů. Květenství Manuky jsou menší červeno bílé květy naproti tomu listy Manuky se spíše podobají jehličí. Z Balmínu se zpracovává míza, která se skrývá pod kůrou. Manuka je antiseptická, protizánětlivá a proto se také využívá k léčbě kožních ekzémů, lupénky a akné. Obsahuje několikanásobně více silic než známý Tea tree oil. Manuka se nejčastěji zpracovává do mastí a tinktur.

Mimo toto zpracování se z Manuky vyrábí také med, který se poté používá na popáleniny, odřeniny, akné nebo vyrážky. Manukový med je antibakteriální, protizánětlivý a fungicidním (ničí houby a plísně). Manuka med je podpůrnou léčbou při bércových a diabetických vředech a proleženinách. Používá se na zanícenou kůži, hojení ran nebo jizev a podporuje regeneraci pokožky.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.