Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Babassu palma

Další názvy:
Attalea speciosa

Babassu palma pochází z Brazílie a patří do čeledi Palmaceae. Dorůstá výšky až 30 metrů. Plody této palmy jsou podlouhlé ořechy rostoucí ve velkých a podlouhlých trsech a jsou lehce podobné těm kokosovým. Z plodů se získává olej, který ovšem snadno podléhá žluknutí. Nicméně plody palmy Babassu jsou naplněny nenasycenými mastnými kyselinami (zejména kyselina laurová), antioxidanty, vitamínem E a fytosteroly, což jsou látky právě rostlinného původu, které regulují hladinu cholesterolu v krvi a pomáhají ho odvádět z těla pryč. 

Olej z plodů této palmy lze použít i k zevnímu použití, kdy se jím potírají popáleniny, otoky, alergické reakce nebo kousnutí hmyzem. Pro své hydratačním účinky pomáhá pokožce proti lupům a lze ho přidávat do šamponů nebo kondicionérů. U vlasů udržuje lesk a hydratuje vlasové vlákno. Je vhodný pro suchou pleť více než kokosový olej, protože se lépe vstřebává, nezanechává pleť mastnou a neucpává póry. Stejně jako kokosový tuk lze i olej z Babassu palmy použít v domácí výrobě mýdel.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.