Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Ascophyllum nodosum

Další názvy:
Kelpa
Jiným názvem kelpa je hnědá mořská řasa patřící do čeledi chaluhovité, která se vyskytuje zvlášť na pobřeží Islandu. Má vysoký obsah vitamínů B, C, D, E, K. Jako ostatní řasy je bohatým zdrojem minerálů zejména jódu, což má příznivé účinky na štítnou žlázu, zejména při její hypofunkci. Také pomáhá regulovat krevní tlak, posiluje vlasy a nehty, posiluje imunitní systém. Další minerály obsažené v řase je síra, draslík, hořčík, zinek a v organismu působí zásaditě. Kelp má protizánětlivé vlastnosti a pomáhá trávicí a nervové soustavě. V současnosti je řasa hojně využívá jako hnojivo a přidává se do krmiv pro psi a kočky. Jako výživový doplněk se vyrábí ve formě tablet, prášku nebo extraktu.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.