Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Ascophyllum nodosum

Další názvy:
Kelpa
Jiným názvem kelpa je hnědá mořská řasa patřící do čeledi chaluhovité, která se vyskytuje zvlášť na pobřeží Islandu. Má vysoký obsah vitamínů B, C, D, E, K. Jako ostatní řasy je bohatým zdrojem minerálů zejména jódu, což má příznivé účinky na štítnou žlázu, zejména při její hypofunkci. Také pomáhá regulovat krevní tlak, posiluje vlasy a nehty, posiluje imunitní systém. Další minerály obsažené v řase je síra, draslík, hořčík, zinek a v organismu působí zásaditě. Kelp má protizánětlivé vlastnosti a pomáhá trávicí a nervové soustavě. V současnosti je řasa hojně využívá jako hnojivo a přidává se do krmiv pro psi a kočky. Jako výživový doplněk se vyrábí ve formě tablet, prášku nebo extraktu.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.