Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Arginin

Další názvy:
L-arginin
Arginin je semi-esenciální (poloesenciální) kyselina, kterou si tělo dokáže za určitých podmínek vyrobit samo, ovšem ne vždy v dostatečném množství. Především při vysoké fyzické aktivitě, nebo v období růstu. U starších osob či nemocných může dojít k zhoršení produkce argininu, které se poté aplikuje ve formě léků, injekcí a krémů.
Arginin se vyskytuje v červeném mase, rybách, mléčných výrobcích a vejcích. 

Je důležitý zejména pro produkci oxidu dusnatého, který v organismu udržuje průchodnost cév, zásobuje mozek kyslíkem. Zlepšuje erekci a mužskou plodnost. Posiluje imunitní systém. Pomáhá léčit rány. Podporuje zdravé hubnutí. Zpomaluje projevy stárnutí. Kontroluje hladinu cukru v krvi. Pomáhá bránit vypadávání vlasů. Arginin také pomáhá regulovat krevní tlak, zvyšuje pohyblivost spermií. Pro sportovce má své využití právě co se týče prokrvenosti svalů, protože se tak ke svalům dostávají rychleji všechny důležité makronutrienty, pomáhá tedy při budování svalů a zlepšuje fyzický výkon.


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.