Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Arginin

Další názvy:
L-arginin
Arginin je semi-esenciální (poloesenciální) kyselina, kterou si tělo dokáže za určitých podmínek vyrobit samo, ovšem ne vždy v dostatečném množství. Především při vysoké fyzické aktivitě, nebo v období růstu. U starších osob či nemocných může dojít k zhoršení produkce argininu, které se poté aplikuje ve formě léků, injekcí a krémů.
Arginin se vyskytuje v červeném mase, rybách, mléčných výrobcích a vejcích. 

Je důležitý zejména pro produkci oxidu dusnatého, který v organismu udržuje průchodnost cév, zásobuje mozek kyslíkem. Zlepšuje erekci a mužskou plodnost. Posiluje imunitní systém. Pomáhá léčit rány. Podporuje zdravé hubnutí. Zpomaluje projevy stárnutí. Kontroluje hladinu cukru v krvi. Pomáhá bránit vypadávání vlasů. Arginin také pomáhá regulovat krevní tlak, zvyšuje pohyblivost spermií. Pro sportovce má své využití právě co se týče prokrvenosti svalů, protože se tak ke svalům dostávají rychleji všechny důležité makronutrienty, pomáhá tedy při budování svalů a zlepšuje fyzický výkon.


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.