Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Argánie trnitá

Další názvy:
Argania spinosa, sideroxylon spinosum, železnec
Argánie trnitá je strom, který najdeme především v polopuštním podnebí Maroka. Díky svému dokonale propracovanému kořenovému systému nepotřebuje moc vláhy. Plody Argánie připomínají olivy a produkuje se z nich známý arganový olej. Ten je často využíván v kosmetických produktech, protože má vysoký obsah karotenu a tokoferolu, který je pro naší pleť funguje jako přírodní antioxidant a zpomaluje stárnutí pleti. Kromě stárnoucí pleti se hodí pro suchý typ pleti, protože pleť hydratuje a zvláčňuje. Taktéž je vhodný k léčbě akné.

K výrobě arganového oleje se využívá pouze semeno, které je obalené dužinou a poté ještě tvrdou skořápkou, kterou je zapotřebí odstranit. Dužina se dále zpracovává jako krmivo pro kozy. Arganový olej se jako většina kvalitních rostlinných olejů získává lisováním za studena. Olej je ve výsledku krásně žluté barvy a je vhodný i pro citlivou pleť. Kromě jiného obsahuje vitamín A, E a F a esenciální mastné kyseliny. Arganový olej má i vnitřní léčebné účinky. Používá se k léčbě vysokého cholesterolu, artritidy a posiluje imunitu.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.