Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Apigenin

Apigenin je typ flavonoidu, což jsou sloučeniny, které některé rostliny produkují, aby se bránily proti ultrafialovému světlu a infekci. Rostliny obsahující apigenin a další flavonoidy se v mnoha kulturách používají k boji proti nemocem. Apigenin je přírodní sloučenina, která se nachází v mnoha druzích ovoce a zeleniny. Můžeme jej nalézt například v petrželi, cibuli, pomeranči, heřmánku a některých druhů koření.

Stejně jako mnoho flavonoidů nalezených v rostlinách má apigenin protizánětlivé a antioxidační vlastnosti, které mohou chránit před širokou škálou vážných onemocnění. I když dosud nebyly provedeny žádné studie na lidech, sloučenina byla rozsáhle studována pro její účinky na zvířatech. Většina těchto studií se zaměřila na jeho protirakovinný a antioxidační potenciál.

Mnoho lidí zná relaxační účinky heřmánkového čaje a heřmánek je často doporučován jako přírodní lék na úzkost, stres a poruchy spánku. Velká část účinnosti heřmánku může být připsána silným účinkům apigeninu kvůli jeho schopnosti modulovat receptory GABA v mozku.

Apigenin může podpořit zdraví pokožky, pomoci zmírnit úzkosti a deprese, snižuje zánětlivost v těle, ale zejména se používá pro svou schopnost podporovat funkce zažívacího traktu. Používá se při kolikách, nadýmání, mírných infekcí horních cest dýchacích, premenstruačních bolestí a nespavosti. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím.