Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Apigenin

Apigenin je typ flavonoidu, což jsou sloučeniny, které některé rostliny produkují, aby se bránily proti ultrafialovému světlu a infekci. Rostliny obsahující apigenin a další flavonoidy se v mnoha kulturách používají k boji proti nemocem. Apigenin je přírodní sloučenina, která se nachází v mnoha druzích ovoce a zeleniny. Můžeme jej nalézt například v petrželi, cibuli, pomeranči, heřmánku a některých druhů koření.

Stejně jako mnoho flavonoidů nalezených v rostlinách má apigenin protizánětlivé a antioxidační vlastnosti, které mohou chránit před širokou škálou vážných onemocnění. I když dosud nebyly provedeny žádné studie na lidech, sloučenina byla rozsáhle studována pro její účinky na zvířatech. Většina těchto studií se zaměřila na jeho protirakovinný a antioxidační potenciál.

Mnoho lidí zná relaxační účinky heřmánkového čaje a heřmánek je často doporučován jako přírodní lék na úzkost, stres a poruchy spánku. Velká část účinnosti heřmánku může být připsána silným účinkům apigeninu kvůli jeho schopnosti modulovat receptory GABA v mozku.

Apigenin může podpořit zdraví pokožky, pomoci zmírnit úzkosti a deprese, snižuje zánětlivost v těle, ale zejména se používá pro svou schopnost podporovat funkce zažívacího traktu. Používá se při kolikách, nadýmání, mírných infekcí horních cest dýchacích, premenstruačních bolestí a nespavosti. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.