Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Ananas

Další názvy:
Ananas Comosus
Ananas je pantropická rostlina patřící do čeledi bromeliovité. Původně pochází z Ameriky a dorůstá do výšky asi 150 cm. Má ostré trsovité listy a plody ananasovníku váží až 3,5 kg. Plody jsou známé svou žlutou barvou a sladkou chutí. Díky nízkému obsahu kalorií se může jíst i při dietě. 

Ananas je bohatý na vitamíny skupiny B, C a betakaroten. Obsahuje také stopové prvky a minerální látky zejména hořčík, zinek, mangan, měď, železo, fosfor a draslík . Stopka ananasovníku obsahuje nutriční složku bromelainu. Bromelain nebo také bromelin je enzym, který se v našem těle vyskytuje a pomáhá štěpit bílkoviny. Podporuje obnovu poškozené tkáně a taktéž brání zánětu.

Ananas má protizánětlivé a antioxidační účinky. Podporuje imunitní systém, snižuje riziko chronických onemocnění jako je cukrovka, srdeční choroby. Zlepšuje trávení, zejména při nedostatečné funkci slinivky, pomáhá při žaludečních nevolnostech. Zmírňuje příznaky zánětlivého onemocnění kloubů (artritida) a zkracuje dobu zotavení po namáhavém cvičení nebo operaci. Působí jako prevence proti ateroskleróze, což je ukládání tukových látek do stěn cév. Při vnějším použití na pokožku pomáhá zesvětlovat pigmentové skvrny díky látky, kterou obsahuje - bromelain. Při tepelné úpravě se ovšem tento enzym z velké části zničí. V kosmetice se využívá především extrakt z ananasu, protože má regenerační účinky, pokožku zklidňuje, zabraňuje vysušování, a do toho se přidává také jako parfemační složka. Ananas je oblíbenou součástí anti-age krémů, protože pokožku vyhlazuje.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.