Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Ananas

Další názvy:
Ananas Comosus
Ananas je pantropická rostlina patřící do čeledi bromeliovité. Původně pochází z Ameriky a dorůstá do výšky asi 150 cm. Má ostré trsovité listy a plody ananasovníku váží až 3,5 kg. Plody jsou známé svou žlutou barvou a sladkou chutí. Díky nízkému obsahu kalorií se může jíst i při dietě. 

Ananas je bohatý na vitamíny skupiny B, C a betakaroten. Obsahuje také stopové prvky a minerální látky zejména hořčík, zinek, mangan, měď, železo, fosfor a draslík . Stopka ananasovníku obsahuje nutriční složku bromelainu. Bromelain nebo také bromelin je enzym, který se v našem těle vyskytuje a pomáhá štěpit bílkoviny. Podporuje obnovu poškozené tkáně a taktéž brání zánětu.

Ananas má protizánětlivé a antioxidační účinky. Podporuje imunitní systém, snižuje riziko chronických onemocnění jako je cukrovka, srdeční choroby. Zlepšuje trávení, zejména při nedostatečné funkci slinivky, pomáhá při žaludečních nevolnostech. Zmírňuje příznaky zánětlivého onemocnění kloubů (artritida) a zkracuje dobu zotavení po namáhavém cvičení nebo operaci. Působí jako prevence proti ateroskleróze, což je ukládání tukových látek do stěn cév. Při vnějším použití na pokožku pomáhá zesvětlovat pigmentové skvrny díky látky, kterou obsahuje - bromelain. Při tepelné úpravě se ovšem tento enzym z velké části zničí. V kosmetice se využívá především extrakt z ananasu, protože má regenerační účinky, pokožku zklidňuje, zabraňuje vysušování, a do toho se přidává také jako parfemační složka. Ananas je oblíbenou součástí anti-age krémů, protože pokožku vyhlazuje.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím.