Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Amarantový olej

Další názvy:
Amaranthus Spinosus Seed Oil
Amarantový olej je získáván ze semen amarantu pocházejícího z jižní Ameriky, v současnosti je však tato plodina běžně pěstována po celém světě. Amarantový olej je velmi bohatý na vitamín E, rostlinné steroly, karotenoidy a zejména skvalen, což je organická sloučenina přirozeně se vyskytující v pokožce. Jedná se o olej s vysokým podílem omega-6 a omega-9 mastných kyselin, dalšími významnými zdroji je vápník, hořčík a kyselina listová.
 
Olej se rychle vstřebává do pokožky, aniž by zanechával mastný povrch. Díky jeho schopnosti proniknout hluboko do pokožky napomáhá vstřebávání dalších složek, které by jinak samy o sobě nemohly do pokožky proniknout. Vysoký obsah skvalenu dodává oleji cenné vlastnosti, má protizánětlivé, antioxidační a anti-aging účinky. Tento olej bohatý na živiny má vynikající regenerační, zvláčňující a hydratační vlastnosti. Zvyšuje pružnost vlasů, dodává jim lesk, působí jako kondicionér a pomáhá udržovat zdravou pokožku hlavy.

Kromě péče o pokožku a vlasy lze olej používat ve studené kuchyni, je vhodný především k přípravě salátů nebo zálivek.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.