Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Amalaki

Další názvy:
Amla, amlaki, amlaka, phyllanthus emblica, indický angrešt, emblika lékařská, emblica officinalis

Jiným názvem taky Emblika lékařská nebo Amla. Ačkoli je to až 15 metrů vysoký strom, přezdívaná se mu indický angrešt, protože jeho červené plody se podobají právě našemu angreštu. Je to silný antioxidant s velkým množstvím vitamínu C (udává se, že vitamín C má 30 více než pomeranč) a tímto podporuje imunitní systém. Proto jsou také plody stromu Amalaki právěm zařazeny mezi superpotraviny. Plody Amalaki mají kyselou, svíravou chuť a přesně takhle má právě amalaki chutnat. 

Je to tradiční zástupce ajurvédské medicíny. Obsahuje minerální látky zejména měď, chrom, zinek, aminokyseliny a flavonoidy. V neposlední řadě obsahuje Amalaki spoustu vlákniny a pomáhá proti nadýmání. Léčebné účinky má především regenerační, posiluje kosti, zuby, vlasy. Je antibakteriální, antivirotický a antimutagenní. Funguje jako podpůrná léčba u osteoporózy, čistí krev a podporuje játra. Je to výborným zdrojem na podporu ledvin a celého ústrojí. Můžeme ji najít ve formě kapslí, džemů, šťáv, nebo usušené.

V kosmetice se používá jako vlasový kondicionér, vlasům dodává lesk, pružnost, protože brání vypadávání vlasů a pokožky proti lupům. Amalaki je oblíbená v přidávání do barev na vlasy.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.