Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Alpha GPC

Další názvy:
L-Alpha glycerofosfocholin
Alpha-GPC neboli Alpha-glycerofosfocholin je chemická látka, která se uvolňuje při rozpadu mastné kyseliny vyskytující se v sóji a jiných rostlinách. Pro své léčebné účinky se v některých zemích využívá jako lék a v jiných jako doplněk. Bývá aplikován ústně a pomocí injekce.

Jedná se o jednu z nejsilnějších nootropních látek. Jde o aktivní formu cholinu, který řadíme mezi neurotransmitery.
Neurotransmitery jsou vlastně přenašeči nervových vzruchů v centrální nervové soustavě. Acetylcholin má kromě kognitivních funkcí na starost také schopnost soustředit se, zlepšuje paměť a myšlení. Cholin je potřebný i pro ostatní systémy v těle. Jeho nízká hladina může vést k poškození jaterní tkáně, pomáhá snižovat zánětlivé procesy a dokáže snižovat hladiny homocysteinu a proto se o cholinu hovoří v souvislosti se sníženým rizikem rakoviny. Alpha GPC je nejlépe vstřebatelnou formou. Stimuluje uvolnění růstového hormonu, příznivě ovlivňuje nárůst svalové hmoty. Pomáhá léčit Alzheimerovu chorobu. Může zmírnit příznaky demence. Podporuje uzdravení po mrtvici.
Nedostatek se může projevit neschopností se soustředit nebo úzkostnými stavy.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.