Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Aloe Vera

Další názvy:
Aloe pravá, aloe Barbadensis
Aloe Vera nebo taky Aloe pravá je trvalka patřící do čeledi Asparagales. Aloe Vera obsahuje velké množství vitamínů, největšími zástupci jsou vitamíny C, E, A a vitamín B12. Dále obsahuje minerály, polysacharidy, saponiny a lignin, díky kterému se léčivé účinky dostanou hlouběji do tkáně. Aloe Vera se využívá v tradiční ajurvédské a čínské medicíně. Léčebných účinků má Aloe hned několik. Zejména je využívána při léčbě zažívacího traktu, astmatu, snižuje hladinu krevního cukru a posiluje imunitní systém.

Pro vnější použití se využívá gel z dužiny Aloe, který má regenerační, protizánětlivé, antibakteriální a hojivé účinky. Pokožku chladí, zvlhčuje a osvěžuje. Pomáhá tímto proti popáleninám, otokům, odřeninám, nebo na hmyzí štípnutí, protože působí jako lokální anestetikum. Aloe se také hodí do zubních past, ústních vod a je vhodná pro jedince, kteří mají citlivé zuby a dásně. Důležité je v jaké formě výrobce produktů z Aloe Vera uvádí. Nejpříznivější vliv má gel, ale prodávají se i koncentráty, které svou úpravou obsahuje (vysoušení a následné ředění) jen kolem 12% Aloe. Tepelná úprava navíc zničí spoustu účinných látek.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Lipozomální vitamín C
Lipozomální vitamín C
Vitamin C (kyselina askorbová) je vitamin, který vaše tělo potřebuje k tvorbě krevních cév, chrupavek, svalů a kolagenu v kostech. Je také nezbytný pro proces hojení vašeho těla. Můžeme jej najít v potravinách jako jsou sladké brambory, paprika, melouny, citrusové plody, červené zelí, kiwi nebo chřest. 
N-Acetyl cystein (NAC)- „SUPERMAN“ mezi antioxidanty
N-Acetyl cystein (NAC)- „SUPERMAN“ mezi antioxidanty
N-acetyl cystein je antioxidant s četnými pozitivními vlivy na naše zdraví. Pomáhá chránit naše plíce, mozek a srdce. Bojuje proti infekcím a zánětům. Zvyšuje hladinu glutathionu a tím chrání tělo před oxidačním stresem, který bývá příčinou chronických onemocnění. V dnešním článku se dočtete o jeho benefitech, dávkování a případných vedlejších účincích.
Vše co potřebujete vědět o vitamínu K
Vše co potřebujete vědět o vitamínu K
Většina lidí o vitamínu K2 nikdy neslyšela. I přesto, že hraje tento vitamín zásadní roli v mnoha aspektech našeho zdraví, je v naší stravě vzácný a dosud mu nebyla věnována velká pozornost. Vitamín K objevil zubař Weston Price, který na počátku 20. století cestoval po světě a zkoumal vztah mezi stravou a nemocemi v různých částech světa. Zjistil, že přirozená, neprůmyslová strava měla vysoký obsah určité živiny, která podle všeho poskytovala ochranu proti zubnímu kazu a chronickým nemocem. Věří se, že právě tato tajemná živina byl vitamín K2.
Omega-3 nenasycené mastné kyseliny
Omega-3 nenasycené mastné kyseliny
Omega-3 mastné kyseliny jsou známé kvůli jejich dobrému vlivu na naše zdraví. V těle působí pozitivně na kardiovaskulární systém, pomáhají při budování svalové hmoty a příznivě ovlivňují naši náladu. Poněvadž si lidské tělo neumí vytvořit omega-3 mastné kyseliny, označují se tyto kyseliny jako „esenciální“, což znamená, že je musíme získat ze své stravy.