Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Aloe Vera

Další názvy:
Aloe pravá, Aloe Barbadensis
Aloe Vera nebo taky Aloe pravá je trvalka patřící do čeledi Asparagales. Aloe Vera obsahuje velké množství vitamínů, největšími zástupci jsou vitamíny C, E, A a vitamín B12. Dále obsahuje minerály, polysacharidy, saponiny a lignin, díky kterému se léčivé účinky dostanou hlouběji do tkáně. Aloe Vera se využívá v tradiční ajurvédské a čínské medicíně. Léčebných účinků má Aloe hned několik. Zejména je využívána při léčbě zažívacího traktu, astmatu, snižuje hladinu krevního cukru a posiluje imunitní systém.

Pro vnější použití se využívá gel z dužiny Aloe, který má regenerační, protizánětlivé, antibakteriální a hojivé účinky. Pokožku chladí, zvlhčuje a osvěžuje. Pomáhá tímto proti popáleninám, otokům, odřeninám, nebo na hmyzí štípnutí, protože působí jako lokální anestetikum. Aloe se také hodí do zubních past, ústních vod a je vhodná pro jedince, kteří mají citlivé zuby a dásně. Důležité je v jaké formě výrobce produktů z Aloe Vera uvádí. Nejpříznivější vliv má gel, ale prodávají se i koncentráty, které svou úpravou obsahuje (vysoušení a následné ředění) jen kolem 12% Aloe. Tepelná úprava navíc zničí spoustu účinných látek.

Z listů aloe se také získává šťáva, která je plná minerálů a vitaminů. Šťáva má velmi hořkou chuť, nažloutlou barvu a lepivou konzistenci. Je vhodná pro detoxikaci organismu, při zažívacích obtížích, působí proti nespavosti, bolesti hlavy, posiluje vlasy. Využívá se při léčbě astmatu, je prospěšná na popáleniny, osvěžuje dech a také má velmi příznivý vliv na pleť, kterou hydratuje, zjemňuje a zanechává ji hebkou.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.