Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Aloe Vera

Další názvy:
Aloe pravá, Aloe Barbadensis
Aloe Vera nebo taky Aloe pravá je trvalka patřící do čeledi Asparagales. Aloe Vera obsahuje velké množství vitamínů, největšími zástupci jsou vitamíny C, E, A a vitamín B12. Dále obsahuje minerály, polysacharidy, saponiny a lignin, díky kterému se léčivé účinky dostanou hlouběji do tkáně. Aloe Vera se využívá v tradiční ajurvédské a čínské medicíně. Léčebných účinků má Aloe hned několik. Zejména je využívána při léčbě zažívacího traktu, astmatu, snižuje hladinu krevního cukru a posiluje imunitní systém.

Pro vnější použití se využívá gel z dužiny Aloe, který má regenerační, protizánětlivé, antibakteriální a hojivé účinky. Pokožku chladí, zvlhčuje a osvěžuje. Pomáhá tímto proti popáleninám, otokům, odřeninám, nebo na hmyzí štípnutí, protože působí jako lokální anestetikum. Aloe se také hodí do zubních past, ústních vod a je vhodná pro jedince, kteří mají citlivé zuby a dásně. Důležité je v jaké formě výrobce produktů z Aloe Vera uvádí. Nejpříznivější vliv má gel, ale prodávají se i koncentráty, které svou úpravou obsahuje (vysoušení a následné ředění) jen kolem 12% Aloe. Tepelná úprava navíc zničí spoustu účinných látek.

Z listů aloe se také získává šťáva, která je plná minerálů a vitaminů. Šťáva má velmi hořkou chuť, nažloutlou barvu a lepivou konzistenci. Je vhodná pro detoxikaci organismu, při zažívacích obtížích, působí proti nespavosti, bolesti hlavy, posiluje vlasy. Využívá se při léčbě astmatu, je prospěšná na popáleniny, osvěžuje dech a také má velmi příznivý vliv na pleť, kterou hydratuje, zjemňuje a zanechává ji hebkou.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.