Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Aloe kapská

Další názvy:
Aloe ferox

Sukulentní trvalka, která dosahuje výšky v rozmezí 1-5 metrů a s dalšími dvěma druhy Aloe vera a Aloe stromovitá má značné léčebné účinky. Jak už sám název napovídá pochází z jižní Afriky poblíž kapského města, ale dnes se již pěstuje i v oblastech od jižní Ameriky až po Indii. Dlouhé listy, které vycházejí z dřevitého stonku mají po svém obvodu ostny a květy jsou v červeno oranžových hustých klasech až 1 metr dlouhé.

Tento druh Aloe obsahuje Aloe kapská je známá jako vhodné laxativum (má projímavé účinky) při chronických zácpách. Je vhodná zejména při pálení žáhy, plynatosti a podporuje sekreci žluči. Z vnějšího použití pomáhá při hojení ran, kožní záněty, popáleniny a bodnutí hmyzem. V kosmetických přípravcích podporuje tvorbu kolagenu a chrání pokožku před předčasným stárnutím.

Aloe kapská obsahuje vitamíny skupiny A,C, E, minerály jako je železo, vápník, zinek, hořčík, mangan a aminokyseliny. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.