Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Alkohol

Další názvy:
Alcohol, Ethanol
Alkohol představuje celou skupinu kapalin. V současnosti je nejčastěji označován jako ethanol, který se získává kvašením biomasy obsahující cukr nebo škrob. Ethanol se běžně používá k výrobě alkoholických nápojů, jako rozpouštědlo, ve farmacii pro výrobu léčiv a v kosmetice. Má omamné účinky a je nenahraditelný při maceraci bylin, jelikož některé látky nejsou rozpustné ve vodě ani v oleji. Lze jej nalézt v celé řadě kosmetických přípravků jako jsou tělová mléka, vody po holení nebo parfémy. Používá se především pro svou schopnost ničit bakterie. Má antibakteriální, protizánětlivý a deodorační účinek. Používá se k čištění pleti, stahuje póry. Také slouží jako konzervační prostředek, který zabraňuje zkažení produktu
 
Krémy obvykle neobsahují alkohol určený ke konzumaci. Místo toho se používá denaturovaná látka, která se často mísí se změkčovadly. Tento typ alkoholu však není pro pokožku zcela ideální. Šetrnější variantou je certifikovaný organický pitný alkohol, který se většinou získává destilací organických zrn nebo hroznů. Čistý bio alkohol navíc nezpůsobuje alergie. Mezi dobré alkoholy se také řadí mastný alkohol, který může být získán z kokosových ořechů. Tento typ alkoholu má zvláčňující vlastnosti a působí jako změkčovadlo. Alkohol by neměl být aplikován na otevřené rány nebo sliznici. 

Alkohol ve větším množství poškozuje kožní mazovou vrstvu. Nevýhodou také je, že stahuje vodu z pokožky, jehož výsledkem je, že pokožka je suchá a popraskaná. Při dlouhodobém používání se může zejména na suché pleti objevit zarudnutí nebo zhoršující se akné. Závisí však na typu a koncentraci alkoholu. Pokud je obsah alkoholu méně než 5 %, nemá to na pokožku negativní dopad, jelikož při aplikaci produktu na kůži se zcela odpaří a nedochází tak k vysoušení pokožky. Používání syntetických konzervačních látek je ve srovnání s alkoholem horší, protože parabeny zůstávají na kůži a jsou absorbovány do těla. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Vláknina: Klíčový prvek pro zdraví trávicího systému
Vláknina: Klíčový prvek pro zdraví trávicího systému
Vláknina je nezbytnou součástí stravy, která má zásadní vliv na naše celkové zdraví. Je to typ sacharidu, který naše tělo nedokáže strávit, ale který má důležitou roli v podpoře trávení a udržování zdraví střev.
Nejčastěji deficitní vitamíny a minerály u veganů: Jak si zajistit vyváženou stravu
Nejčastěji deficitní vitamíny a minerály u veganů: Jak si zajistit vyváženou stravu
Veganství je stále populárnější volbou životního stylu a některým lidem může přinášet řadu zdravotních přínosů i naplnění etických hodnot. Nicméně, přechod na čistě rostlinnou stravu vyžaduje pečlivé plánování, aby se zajistil dostatečný příjem všech potřebných živin. Některé vitamíny a minerály se ve veganské stravě nacházejí v nižších koncentracích nebo jsou hůře vstřebatelné, což může vést k jejich deficitům.
Manukový olej: Přírodní ingredience s mnoha zdravotními výhodami
Manukový olej: Přírodní ingredience s mnoha zdravotními výhodami
Manukový olej je esenciální olej získávaný z listů a větviček stromu manuka (Leptospermum scoparium), který roste v extrémních podmínkách Nového Zélandu a Austrálie. Tento strom, patřící do rodiny Myrtaceae, je známý svými léčivými vlastnostmi. Manukový olej je vysoce ceněný jak v tradiční maorské medicíně, tak v moderní přírodní terapii, a to díky svým antimikrobiálním a protizánětlivým vlastnostem.
Alfa-lipoová kyselina: Antioxidant s významnými přínosy pro zdraví
Alfa-lipoová kyselina: Antioxidant s významnými přínosy pro zdraví
Alfa-lipoová kyselina (ALA) je přírodní látka, která získává stále větší pozornost díky svým silným antioxidačním vlastnostem a potenciálním zdravotním přínosům. Tyto vlastnosti ji činí významnou složkou mnoha doplňků stravy.