Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Alfalfa

Další názvy:
Tolice Vojtěška, vojtěška
Tolice vojtěška latinským názvem Medicago sativa původně pochází z Asie, nyní se ale vyskytuje po celém světě. Je významnou bylinou v ajurvédské medicíně. Vzhledem připomíná jetel luční a také spadá do stejné čeledi jako jetel. Má podobně jako jetel sytě fialovou barvu a tvar listů je také velmi podobný. Bývá nazvána “praotcem všech potravin” což vychází z jejího arabského pojmenování Alfalfa. Pro své blahodárné nutriční vlastnosti je takto nazvána právem.

Klíčky obsahují až 40% bílkovin, minerály jako draslík, vápník, fosfor a chlorofyl. Právě díky chlorofylu má Vojtěška antiseptické, diuretické a dezinfekční účinky. Mimo jiné má velké dávky vitamínů A, E a B a obsahuje lecitin, který podporuje paměť. V neposlední řadě obsahuje Tolice Vojtěška fytoestrogeny, které zmírňují příznaky menopauzy. Také snižuje hladinu krevního cukru, urychluje hojení ran, podporuje zažívání, posiluje imunitu a je doporučována jako podpůrná léčba při vředové chorobě. V kosmetice se využívá pro své hydratační a tonizující účinky. Není vhodná pro jedince, kteří užívají léky proti srážení krve.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.