Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Alfa-lipoová kyselina

Další názvy:
ALA, Alpha lipoic acid
Jedná se o nasycenou mastnou kyselinu, někdy označovanou jako kyselina thiooktová. Patří do skupiny vitamínů B. V těle se nachází ve všech buňkách, které vytvářejí mitochondrie, kde pomáhá enzymům přeměňovat živiny na energii. Je rozpustná ve vodě i v tucích. Můžeme ji najít v červeném mase, orgánech (játra, ledviny, srdce), zelené zelenině, brokolici, růžičkové kapustě, špenátu, dále v rajčatech a bramborách.

Kyselina lipoová navíc pomáhá zesilovat pozitivní účinky dalších důležitých antioxidantů v těle, jako je glutathion a koenzym Q10 – dvě základní sloučeniny v boji proti stárnutí a nemocem. Spolupracuje také s vitamíny skupiny B, aby podpořila produkci energie v těle přeměnou složek potravy - sacharidů, bílkovin a tuků, na uloženou energii pro budoucí využití. Kyselina lipoová to dělá tím, že pomáhá chránit mitochondrie, továrny buněk produkujících energii, před poškozením oxidativním stresem, čímž zajišťuje efektivní produkci energie v těle.
Kyselina alfa lipoová má antioxidační, protizánětlivé účinky, snižuje hladinu cukru v krvi, snižuje inzulinovou rezistenci, zpomaluje stárnutí kůže, zlepšuje funkci nervů, snižuje jejich poškození, zpomaluje progresi syndromu karpálního tunelu, může podporovat hubnutí, může zpomalit progresi Alzheimerovy choroby a riziko srdečních chorob.

Kyselina alfa-lipoová se účastní přeměny aminokyselin BCAA na energií potřebnou pro práci svalů. Tato látka je důležitý antioxidant. Je účinná proti rozvoji cukrovky, protože držuje stálou hladinu cukru v krvi.


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit! 
Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.