Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Alfa-lipoová kyselina

Další názvy:
ALA, Alpha lipoic acid
Jedná se o nasycenou mastnou kyselinu, někdy označovanou jako kyselina thiooktová. Patří do skupiny vitamínů B. V těle se nachází ve všech buňkách, které vytvářejí mitochondrie, kde pomáhá enzymům přeměňovat živiny na energii. Je rozpustná ve vodě i v tucích. Můžeme ji najít v červeném mase, orgánech (játra, ledviny, srdce), zelené zelenině, brokolici, růžičkové kapustě, špenátu, dále v rajčatech a bramborách.

Kyselina lipoová navíc pomáhá zesilovat pozitivní účinky dalších důležitých antioxidantů v těle, jako je glutathion a koenzym Q10 – dvě základní sloučeniny v boji proti stárnutí a nemocem. Spolupracuje také s vitamíny skupiny B, aby podpořila produkci energie v těle přeměnou složek potravy - sacharidů, bílkovin a tuků, na uloženou energii pro budoucí využití. Kyselina lipoová to dělá tím, že pomáhá chránit mitochondrie, továrny buněk produkujících energii, před poškozením oxidativním stresem, čímž zajišťuje efektivní produkci energie v těle.
Kyselina alfa lipoová má antioxidační, protizánětlivé účinky, snižuje hladinu cukru v krvi, snižuje inzulinovou rezistenci, zpomaluje stárnutí kůže, zlepšuje funkci nervů, snižuje jejich poškození, zpomaluje progresi syndromu karpálního tunelu, může podporovat hubnutí, může zpomalit progresi Alzheimerovy choroby a riziko srdečních chorob.

Kyselina alfa-lipoová se účastní přeměny aminokyselin BCAA na energií potřebnou pro práci svalů. Tato látka je důležitý antioxidant. Je účinná proti rozvoji cukrovky, protože držuje stálou hladinu cukru v krvi.


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.