Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Aframon

Další názvy:
Aframomum Melegueta, aframomum, pepř malaguinejský, guinejský kardamom

Česky rajské zrno, nebo také guinejský pepř. Aframon je koření, které patří do čeledi Zingiberaceae (zázvorovité) a je to tedy vzdálený příbuzný zázvoru. Roste podél pobřeží západní Afriky, dosahuje výšky až dvou metrů a je velmi podobný rákosu. Jako koření se využívají jeho kulatá, hnědočerná semena, která jsou umístěna v lusku. Mají silné aroma a ve 14. a 15. století se využívala jako náhrada za černý pepř, jelikož cena černého pepře byla velmi vysoká. Voní lehce citrusovým nádechem.

Rajské zrno obsahuje alkaloidy, saponiny, steroidy, flavonoidy, fenoly a taniny. Využívá se k léčbě revmatismu, posiluje imunitní systém a slouží také jako prostředek pro povzbuzení a odvodnění. Pro svou ostřejší chuť se v Anglii přidává do likérů, brandy a whisky.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.