Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Adzuki

Další názvy:
Fazole Adzuki, Adzuki beans

Adzuki jsou menší druh fazolí, ze kterých se tato pasta vyrábí. A teď něco k jejich původů. Adzuki fazole jsou menší fazole červené barvy pocházející z Číny. Pokud máte citlivější trávení a máte obavy ze zařazení fazolí do jídelníčku, je dobré začít právě s fazolemi Adzuki. Jsou snadněji stravitelné a jejich sladká chuť by si Vás mohla získat. Adzuki jsou bohaté na minerály, zejména na hořčík, železo a draslík. Mimo obsah zmíněných živin podporují adzuki zdraví ledvin, díky čemuž si zasloužily čestné místo v tradiční čínské medicíně. Dále snižují hladinu škodlivého LDL cholesterolu a tím podporují zdraví srdce a cévního systému.

Jednou z potíží, proč se lidí fazolím vyhýbají je částečně i protože kromě nejrůznějších kaší, mnohdy neví jak je připravit. Tyto luštěniny jako je adzuki nebo mungo fazole se výborně doplňují s rýží. Například jasmínovou nebo Basmati a také se výborně hodí k dušené zelenině. Oproti jiným druhům fazolí se vaří kratší dobu a mají sladší chuť.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.