Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Acetyl-L-carnitin

Další názvy:
Acetyl-L-karnitin, Acetylkarnitin, ALC
Acetyl-L-carnitin je aminokyselina, která se přirozeně vytváří v těle z L-karnitinu. Často se nazývá ALCAR a je nejúčinnější formou karnitinu pro náš mozek. Může být přínosem pro osoby s neurodegenerativním onemocněním jako je Alzheimerova choroba. Hlavní rozdíl mezi acetyl-carnitinem a karnitinem spočívá v tom, že se acetyl-karnitin snadněji vstřebává ze střeva a lépe prochází hematoencefalitickou bariérou. Užívá se jako léčebný doplněk, který je podáván ústy i intravenózně.
 
Acetylcarnitine se používá při různých duševních poruchách, ztráty paměti související s věkem, Alzheimerovou chorobou, depresích a při poruchách myšlení způsobenou špatnou funkcí jater (jaterní encefalopatie). Kromě toho u mužů pomáhá vyrovnávat hladinu testosteronu. Acetyl-carnitin je injikován do svalu při bolestech svalů (fibromyalgie) a bolestech nervů (periferní neuropatie).
Acetylcarnitin zvyšuje fyzickou i duševní energii, zlepšuje kognitivní funkce, snižuje zánětlivé procesy v těle, zlepšuje krevní oběh a zvyšuje koncentraci. Kromě toho je acetylcarnitin velmi dobře známý u sportovců protože zvyšuje sílu, pomáhá spalovat tuky, zvyšuje hladinu testosteronu, urychluje regeneraci po tréninku a zvyšuje citlivost na inzulín.


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.