Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Acai berry

Další názvy:
Acai, Euterpe oleracea, euterpe brazilská, kapustoň brazilská,
Jinak přezdívaná jako brazilská borůvka je tropická rostlina, která roste v oblasti Amazonie a její plody bývají díky velkému množstvím antioxidantů řazeny do skupiny superpotravin. Tyto temně fialové bobule jsou plné vitamínů, a to především vitamínů skupiny A, B1, B2, ale taky C nebo E. Dále obsahují esenciální aminokyseliny, vlákninu a minerály jako jsou hořčík, draslík, měď, mangan a zinek. 

Pozitivních účinků ovoce acai je celá řada. Předně pomáhá posilovat imunitní systém, snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi, zlepšuje zažívání, a tím je vynikající pomocník při redukční dietě. Dále dodává energii a zpomaluje proces stárnutí. Mimo antioxidanty a flavonoidy obsahuje ovoce acai také katechiny, které řadíme mezi polyfenoly, a které působí jako prevence srdečně cévních onemocnění a snižují riziko rakoviny tlustého střeva. 

Dnes už se acai vyskytuje na trhu ve formě prášku, nebo tabletek především proto, že rychle po sklizni podléhá zkáze, a musí být proto ihned zpracováváno. I přes mnoho pozitivních účinků je potřeba dodržovat doporučené dávkování.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.