Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

5-HTP

Další názvy:
5-hydroxytryptofan, hydroxytryptofan,

5-hydroxytryptofan (5-HTP) je aminokyselina, kterou si lidský organismus vytváří z tryptofanu, esenciální mastné kyseliny získávané z potravy. Právě tryptofan je výchozí látkou nezbytnou pro tvorbu serotoninu, melatoninu nebo vitaminu B3. 5-HTP se přirozeně vyskytuje v semenech africké rostliny známé jako Griffonia simplicifolia. Účinky 5-HTP vycházejí z jeho přeměny na serotonin. Ten působí jako neurotransmiter pro přenos nervových signálů a podílí se na ovlivnění prožívané nálady, proto je nazýván „hormonem štěstí“. Nedostatek serotoninu způsobuje depresi, pocit úzkosti, poruchy spánku, migrény, ADHD, PMS, fibromyalgii, obezitu nebo třeba Parkinsonovu chorobu.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.