Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

1,3 - propanediol

Další názvy:
Propanediol, PDO, Trimethylenglykol, Methylpropandiol, Propan-1,3-diol, 1,3-dihydroxypropan, 2-deoxyglycerol
1,3 - propanediol je přírodní látka, která slouží jako propylenglykolová alternativa odvozená od kukuřičného škrobu. Jedná se o čirou nebo nažloutlou kapalinu bez zápachu, která se používá jako účinné zvlhčovadlo, a v kosmetice je přidávána do vlasových (především do kondicionérů) a tělových produktů pro své hydratační účinky. Snižuje statickou elektřinu a usnadňuje rozčesávání. Nedráždí pokožku a je vhodná pro citlivou pleť a pro jedince se sklony ke kožním alergiím. Také přispívá k lepší a rychlejší absorpci dalších složek do pokožky a zároveň pomáhá ředit ostatní aktivní látky. 

Propanediol se nejčastěji používá ve vlasových přípravcích, pleťových hydratačních krémech, sérech, pleťových maskách, deodorantech či barvách na vlasy.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.