Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Kolagen

Kolagen je nejhojněji zastoupená bílkovina v lidském těle. Je hlavní složkou pojivových tkání, tedy kostí, svalů, chrupavek, vazů a šlach, pokožky i krve.  Kolagen se vyskytuje i v podobě hydrolyzovaného kolagenu, který je podobný želatině a je bohatý na aminokyseliny a snadno absorbuje.

Podílí se na elasticitě cév, funguje jako spojka kostí a svalů, podílí se na tvorbě vazů a šlach. Chrání orgány. Ovlivňuje kvalitu vlasů, zvyšuje pevnost nehtů. Snižuje příznaky zánětu kloubů (osteoartrózy), snižuje bolest a zánět kloubů. Zajišťuje hydrataci a pružnost pokožky, zpomaluje stárnutí pokožky. Podporuje růst a sílu svalů. Snižuje riziko srdečních onemocnění např. snižuje riziko ukládání tuku do stěny cév.
Lidské tělo je schopno si samo vytvořit kolagen, ale tato schopnost se zvyšujícím se věkem klesá a má za následek šedivění vlasů, vrásčitou pleť, kloubní potíže nebo křehnutí kostí.

Při potížích s klouby nebo s přibývajícím věkem je vhodné kolagen doplňovat. Je známo 27 typů kolagenu, v potravinových doplňcích je využívána především želatina (denaturovaný kolagen), hydrolyzovaná forma kolagenu (denaturovaný kolagen v podobě menších peptidových řetězců). V novějších doplňcích se začal vyskytovat kolagen typu I (nachází se v kostech, svalech a vazech, ale i v pokožce, cévách), někdy i kolagen typu II (běžný v chrupavkách). Kolagen typu I se využívá při chirurgických a stomatologických zákrocích, kde se uplatňuje jeho schopnosti zastavit krvácení.

.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.