Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Kolagen

Kolagen je nejhojněji zastoupená bílkovina v lidském těle. Je hlavní složkou pojivových tkání, tedy kostí, svalů, chrupavek, vazů a šlach, pokožky i krve.  Kolagen se vyskytuje i v podobě hydrolyzovaného kolagenu, který je podobný želatině a je bohatý na aminokyseliny a snadno absorbuje.

Podílí se na elasticitě cév, funguje jako spojka kostí a svalů, podílí se na tvorbě vazů a šlach. Chrání orgány. Ovlivňuje kvalitu vlasů, zvyšuje pevnost nehtů. Snižuje příznaky zánětu kloubů (osteoartrózy), snižuje bolest a zánět kloubů. Zajišťuje hydrataci a pružnost pokožky, zpomaluje stárnutí pokožky. Podporuje růst a sílu svalů. Snižuje riziko srdečních onemocnění např. snižuje riziko ukládání tuku do stěny cév.
Lidské tělo je schopno si samo vytvořit kolagen, ale tato schopnost se zvyšujícím se věkem klesá a má za následek šedivění vlasů, vrásčitou pleť, kloubní potíže nebo křehnutí kostí.

Při potížích s klouby nebo s přibývajícím věkem je vhodné kolagen doplňovat. Je známo 27 typů kolagenu, v potravinových doplňcích je využívána především želatina (denaturovaný kolagen), hydrolyzovaná forma kolagenu (denaturovaný kolagen v podobě menších peptidových řetězců). V novějších doplňcích se začal vyskytovat kolagen typu I (nachází se v kostech, svalech a vazech, ale i v pokožce, cévách), někdy i kolagen typu II (běžný v chrupavkách). Kolagen typu I se využívá při chirurgických a stomatologických zákrocích, kde se uplatňuje jeho schopnosti zastavit krvácení.

.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.